Nowości

Poprawka z matematyki 2021 – Jak się przygotować? Jak zdać poprawkę?

11.07.2021

Poprawka z matematyki 2021? Dlaczego nie zdałeś matury z matematyki?

Jeśli należysz do grona około 20% osób, którym co roku nie udaje się zdobyć upragnionych 30% na maturze z matematyki i czeka ich poprawka z matematyki – ten artykuł jest dla Ciebie. Dowiesz się z niego:

1) Dlaczego prawdopodobnie nie uzyskałeś albo nie uzyskałaś 30%?

2) Czy w kilka tygodni możesz się nauczyć matematyki na tyle, aby zdać poprawkę?

3) Jak to zrobić?

Podpowiem Ci kilka metod, z których warto skorzystać.

Pamiętaj, że jeśli artykuł Ci się spodoba i uważasz, ze wiedza którą przekazuję jest wartościowa – podziel się tym artykułem z innymi, zasubskrybuj mój kanał na YouTube, napisz komentarz, kliknij łapkę w górę – czyniąc tak pomagasz mi trafić z tym materiałem do osób, które tego najbardziej potrzebują czyli do tych, którzy przystępują w tym roku do poprawki. Jeśli wolisz wersję wideo filmu, zapraszam tutaj.

Jakie są najpowszechniejsze powody tego, że nie udało się zdać matematyki na maturze?

Doświadczenie pokazuje mi, że są to najczęściej: niedostateczne przygotowanie albo stres.

Jeśli chodzi o złe przygotowanie to sam dobrze wiesz czy z Twojej strony było to powiedzmy szczerze – olanie tematu i podejście do matury na zasadzie „będzie co będzie” czy też uczyłeś się ale nie wyszło. Jeśli przyszedłeś nieprzygotowany, to już widać jakie to przynosi efekty. Logika więc podpowiada, że na poprawkę warto włożyć w naukę więcej wysiłku. Ale wierzę w to, że większość osób jednak wkładało mnóstwo wysiłku i czasu, żeby zdać maturę, więc co może być powodem, że mimo to się nie udało? Zobacz, że tylko znając powody swojego niepowodzenia, możesz to naprawić, dlatego bardzo ważne jest poznać prawdziwą przyczynę.

  • Zaległości z wcześniejszych lat

Niestety mnóstwo osób przygotowujących się do matury ćwiczy wyłącznie zadania maturalne, zapominając o totalnych podstawach, których znajomość jest fundamentem zdania matury. Pamiętaj, że dużą część straconych punktów wynika z tzw. „głupich błędów”, których można uniknąć jeśli zna się dobrze podstawy takie jak kolejność wykonywania działań, działania na ułamkach itd. Tych rzeczy uczyliśmy się w szkole podstawowej, ale ogromna ilość maturzystów dalej ma czasami problemy z takimi zagadnieniami.

  • Niedostateczna ilość przećwiczonych samodzielnie przykładów

Kochani pamiętajcie, czego rączka nie napisze, tego główka się nie nauczy. Tylko bardzo mała grupa osób jest w stanie nauczyć się matematyki bez ćwiczenia. Ale zakładam, że skoro przygotowujesz się do poprawki, to nie należysz do tej grupy;). Jakie więc jest dla Ciebie rozwiązanie? Ćwicz, ćwicz i jeszcze raz ćwicz aż do skutku. Rozwiązuj tyle przykładów z danego tematu, aż bezbłędnie wykonasz kilka pod rząd. A jeśli popełniasz błędy, to staraj się zrozumieć z czego wynikają i zobacz co źle zrozumiałeś, że policzyłeś coś tak a nie inaczej. Tylko w ten sposób zapiszesz w swoim mózgu nowe schematy myślenia, które zastosujesz na maturze.

No bo co z tego, że oglądniesz film jak wykonać jakiś przykład, zobaczysz jak rozwiązuje go Twój korepetytor albo jak jest rozwiązany w książce, jak dostając podobny nie masz pojęcia jak się za niego zabrać? To jak chcesz poradzić sobie z nim na maturze? Pamiętaj, że matematykę trzeba wyćwiczyć – tutaj nie ma drogi na skróty.

  • Wybrałeś sposób nauki, który nie jest dobry dla Ciebie

Czy jest to samodzielna nauka z książek, repetytoriów, YouTube, kursu online, nauka z korepetytorem, nauka w szkole – te wszystkie metody są świetne ale muszą Ci pasować. Nie każdy potrafi nauczyć się z książki. Nie każdy ma możliwość lekcji z korepetytorem. Zdarza się, że nauczyciel z matematyki w szkole też do Ciebie nie trafia i nie jesteś w stanie z jego pomocą przygotować się do matury. Tak więc wybierz tą drogę, która Ci najbardziej odpowiada i się jej trzymaj.

I przechodzimy do kolejnego pytania.

Poprawka z matematyki – czy można się przygotować w kilka tygodni?

Odpowiedź brzmi – tak! I znam mnóstwo osób, którym udało się tego dokonać – czasami zaczynając naukę prawie od zera. Poprawka z matematyki jest jak najbardziej do zdania! Zobacz na słowa niektórych z takich osób.

 

 

Tak więc skoro znamy prawdopodobne przyczyny dlaczego nie udało Ci się zdać matury, wiemy, że można się do niej przygotować w kilka tygodni to powstaje pytanie – jak to zrobić?

Pokażę Ci najlepszą moim zdaniem drogę i powiem Ci dlaczego uważam, że jest najlepsza

Stworzyłam specjalny Kurs Przyśpieszony, który w około 50 lekcjach prowadzi Cię od sytuacji w jakiej teraz się znajdujesz do zdania matury z matematyki na 40-50%. Otrzymujesz specjalny program, który uzupełnia Twoje zaległości z wcześniejszych lat (nawet szkoły podstawowej) i powoli, wszystko dokładnie objaśniając, wprowadza Cię w coraz bardziej złożone matematyczne zagadnienia. Czy jest to sprawdzony Kurs? Tak! Skorzystało już z niego tysiące maturzystów a ich opinie możesz przeczytać w wielu miejscach. Może nawet ktoś z Twoich znajomych korzystał z któregoś z moich Kursów. Dlaczego praca z Kursem przynosi tak świetne efekty?

– Uczysz się kiedy chcesz, możesz daną lekcję obejrzeć nawet kilka razy.

– Do każdej lekcji masz dołączony zestaw zadań domowych z pełnym rozwiązaniem. Nie musisz szukać przykładów na własną rękę jak to często jest przy samodzielnej nauce np. z YouTube’m. Mając rozpisane rozwiązanie każdego przykładu wiesz, w którym miejscu zrobiłeś błąd i łatwiej jest Ci go zrozumieć.

– Masz dostęp do kilku próbnych arkuszy przygotowanych pod aktualną zmienioną podstawę programową.

– Cały Kurs jest dostosowany do zmienionej podstawy programowej. Nie tracisz więc czasu na poszukiwania czego się nie musisz uczyć.

– Masz dostęp do zamkniętej grupy na Facebook’u gdzie możesz zadawać pytania, jeśli dalej coś dla Ciebie jest niejasne.

A to wszystko za cenę 4 godzin korepetycji:D Dzięki temu zobaczysz, że poprawka z matematyki nie jest taka straszna. Przyznasz, że to opłacalna inwestycja?

A co wtedy, kiedy do poprawki zostało Ci kilka dni i nie zdążysz przerobić tego Kursu?

Ostatnią deską ratunku może się dla Ciebie okazać mój bestsellerowy Kurs Strategie Strzelania w zadaniach zamkniętych. Jest to krótki treściwy Kurs, zawierających 9 metod jak strzelać w różnego typu zadaniach. Pozwoli Ci on zwiększyć swój wynik na maturze o kilkanaście na nawet więcej procent!

Dlaczego nie polecam uczyć się do poprawki wyłącznie z przypadkowych filmów na YouTube? Oczywiście lepsze to niż nic, ale jeśli musisz iść na studia i naprawdę bardzo zależy Ci na zdaniu poprawki bo od tego zależy Twoja przyszłość – nie możesz tego pozostawić przypadkowi. Zaufaj sprawdzonemu programowi, który przetestowały tysiące maturzystów i co ważne sumiennie go realizuj. Pamiętaj, że ćwiczenie czyni Mistrza, więc zdecyduj jak się przygotujesz do poprawki a następnie pilnie, najlepiej codziennie ucz się wykonując jak najwięcej przykładów! Tylko w ten sposób wielokrotnie zwiększysz swoje szanse na sukces i upragnione 30%!

 

Powodzenia!!!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostatnio na blogu

13.09.2022
Już prawie... 70%

Darmowy trening jak zdać egzamin ósmoklasisty na ponad 80%

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach skutecznekorepetycje.com. Twoje dane będą przetwarzane do celów związanych z wysyłką newslettera. Administratorem danych osobowych będzie Paulina Miś. Szczegóły: polityka prywatności

Już prawie... 70%

Darmowy trening jak zdać maturę na ponad 80%

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach skutecznekorepetycje.com. Twoje dane będą przetwarzane do celów związanych z wysyłką newslettera. Administratorem danych osobowych będzie Paulina Miś. Szczegóły: polityka prywatności

Już prawie... 70%

🔥 Wspólne rozwiązywanie próbnego arkusza do matury z matematyki

🔥 Arkusz próbny do pobrania

🔥 Przydatne wzory, których nie ma w tablicach maturalnych

🔥 Darmowe szkolenie jak zdać poprawkę z matmy bez stresu i korków na ostatnią chwilę

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach skutecznekorepetycje.com. Twoje dane będą przetwarzane do celów związanych z wysyłką newslettera. Administratorem danych osobowych będzie Paulina Miś. Szczegóły: polityka prywatności